• بخش کتب الکترونیک و اسکن


  بخش کتب الکترونیک و اسکن کتابخانه پردیس بین المللی کیش داری اسکنر مرجع و بوک اسکنر می باشد و به منظور ارائه­ ی خدمات مفیدتر و مؤثرتر جهت برطرف ساختن نیاز استفاده­ کنندگان، به تهیه ­ی رونوشت از مقالات نشریات چاپی و منابع مرجع چاپی که قابل امانت نیستند اسکنر بخش مرجع و همچنین برای نیاز اعضای کتابخانه به تهیه­ ی نسخه الکترونیکی کتب لاتین اسکنر کتاب تهیه نموده است. هم اکنون 7000 عنوان کتاب الکترونیک که 676 عنوان آن به درخواست مدیران گروه های آموزشی اسکن شده است و دسترسی به کتاب­های الکترونیک این بخش تنها از طریق شبکه محلی دانشگاه و فقط برای دانشجویان و هیات علمی و اساتید پردیس بین المللی کیش امکان پذیر است. جهت اسکن کتاب به دستورالعمل استفاده از اسکنر بخش مرجع کتابخانه مراجعه و فرم مخصوص اسکن مورد نظر تکمیل گردد.
  بخش اسکن مرجع
  1. در این بخش تنها کتب مرجع و نشریات کتابخانه قابل اسکن می­ باشند که دانشجویان با ارائه­ ی کارت دانشجویی می­ توانند به صورت رایگان اسکن نمایند.
  2. در صورتیکه دانشجو به اسکن کتب لاتین نیاز داشته باشد و E-book آن در کتابخانه و پایگاه­ های دانشگاه تهران موجود نباشد، با پرکردن فرم درخواست اسکن کتاب توسط دانشجو و تأیید مدیرگروه آموزشی مربوطه می­ توانند بخشی و یا تمام کتاب لاتین را اسکن نمایند. حداکثر ظرفیت اسکن برای هر گروه آموزشی در هر یک سال تحصیلی 5 جلد کتاب می­ باشد.
  3. از طریق نرم افزار VNC، سیستم کامپیوتری که منابع توسط آن اسکن می­ شوند قابل کنترل می باشد. (VNC نرم افزاری است که سیستم مورد نظر را می­ توان از راه دور کنترل و مشاهده نمود.)
  تبصره 1: فایل­ های اسکن شده در اختیار کتابخانه پردیس قرار داده می­ شوند.
  تبصره2: کتابخانه پردیس به اعضای فعال کتابخانه در هر ترم تحصیلی مجوز اسکن 2 جلد کتاب لاتین که ظرفیت گروه آموزشی مربوطه ­ی آن تمام شده است را می­ دهد.
  بخش اسکن کتاب
  1.  کتب لاتین کتابخانه با درخواست اعضای هیأت علمی از گروه­ های آموزشی پردیس با پر کردن فرم درخواست اسکن  توسط کتابدار اسکن می­ شوند.
  2. کتب لاتین که در کتابخانه پردیس موجود نباشد با ذکر دلیل توسط کتابدار اسکن می­ شوند.
  3. در هر یک سال تحصیلی، 5 جلد کتاب برای هر گروه آموزشی توسط کتابدار اسکن و در هر ماه فقط یک جلد کتاب برای هر گروه آموزشی توسط کتابدار اسکن می ­شود.
  4. قبل از انجام اسکن درخواست اسکن توسط مسئول بخش اسکن بررسی می­ شود.
  تبصره3: در صورتیکه تمامی ظرفیت اسکن هر یک از گروه­ های آموزشی استفاده شده باشد تصمیم گیری برای اسکن تعداد جلد بیشتر با مسئول کتابخانه می باشد.

as
بازديد امروز : 141 نفر
بازديد ديروز : 117 نفر
بازديد اين هفته : 258 نفر
بازديد اين ماه : 2285 نفر
بازديد كل : 264070 نفر