• بخش دیداری و شنیداری

  بخش دیداری و شنیداری کتابخانه پردیس بین المللی کیش به سه دسته تقسیم می­ گردد.
  دسته اول: مربوط به منابعی است که مربوط بهCD ها و DVD های مربوط به کتب فارسی و لاتین می­ باشد.
  دسته دوم متشکل از منابع آموزشی، ویدوئی، صوتی و نرم افزارهایی در رابطه با مدیریت، تربیت­ بدنی، آسیب­ شناسی، ادبیات و هنر و معماری و...می­ باشد. در شرایط فعلی تمام اطلاعات توصیفی و تحلیلی این منابع در فایل اکسل وارد شده است که از طریق جستجوی منابع کتابخانه – مواددیداری و شنیداری در وب سایت کتابخانه قابل دسترس می باشد و همچنین اصول قواعد طرح رده بندی روسو جهت بازیابی منابع بکار گرفته شده است.
  دسته سوم: مربوط به منابع کتب الکترونیک می باشد. این منابع قابل امانت نمی باشند و از طریق شبکه محلی پردیس FTP قابل دسترس می باشند.
  الف: آرشیو مربوط به منابع کتب لاتین و فارسی
  تعداد CDهای بخش کتب لاتین 393 نسخه اصل (شامل 64 عدد DVD و 332 عدد CD ) و به تعداد نسخه های اصل 378 عدد کپی (نسخه آرشیو استفاده کاربران) تهیه شده است.
  تبصره: برای آن دسته از نسخه­ هایی که غیرقابل کپی بوده ­اند لیبل قرمز درنظر گرفته شده است و کاربر تنها می­ تواند از این دسته منابع فقط درکتابخانه استفاده نمایند.
  تعداد CDهای بخش کتب فارسی 348 نسخه اصل (شامل 65 عدد DVD و 283 عدد CD ) و به تعداد نسخه های اصل 345 عدد کپی (نسخه آرشیو استفاده کاربران) تهیه شده است.
  ب: آرشیو مربوط به منابع دیداری و شنیداری غیر از کتاب
  تعداد CDهای بخش منابع دیداری و شنیداری غیر از کتاب 428 نسخه اصل (شامل 166 عدد DVD و266 عدد CD) وبه تعداد نسخه های اصل 436 عدد کپی (نسخه آرشیو استفاده کاربران) تهیه شده است.
  ج: آرشیومربوط به منابع کتب الکترونیک
  تعداد CD های بخش منابع کتب الکترونیک 61 نسخه اصل (شامل 29 عدد DVD و 32 عدد CD) و به تعداد نسخه های اصل 57 عدد کپی (نسخه آرشیوجهت بایگانی کتابخانه) تهیه شده است.
  د: آرشیو مریوط به منابع مربوط به کار کتابخانه
  تعداد CD های بخش مربوط به کار کتابخانه 96 نسخه اصل (شامل 58 عدد DVD و 38 CD ) و به تعداد نسخه های اصل 94 کپی (نسخه آرشیو جهت بایگانی کتابخانه ) تهیه شده است.
  در مجموع 1326 عنوان منبع دیداری و شنیداری شامل 382 عدد DVD و 951 عدد CD و 1310 عدد آرشیو تهیه و در کتابخانه موجود می باشد.
  این بخش مجهز به یک عدد سیستم کامپیوتر و یک عدد هدست سه عدد قفسه مخصوص نگهداری منابع آرشیو می باشد. منابعی ای که قابل امانت نمی باشد از طریق سیستم مواد دیداری و شنیداری در کتابخانه قابل دسترس است.
  فعاليت‌هاي اين بخش شامل موارد زير مي باشد:
  ارائه اطلاعات در خصوص منابع موجود در بخش دیداری و شنیداری به کلیه مراجعان
  خدمات آموزشی (کارگاه های برگزار شده) به مراجعان در قالب سی دی های آموزشی
  ارائه خدمات صوتی- تصویری به اعضاء
  اطلاع رسانی تازه های منابع بخش به مراجعان
   
as
بازديد امروز : 156 نفر
بازديد ديروز : 117 نفر
بازديد اين هفته : 273 نفر
بازديد اين ماه : 2300 نفر
بازديد كل : 264085 نفر